Startup Istanbul Sahnesinden Küçük Notlar

Bu zamanda fikir çok; ama işe yarayan, toplumun bir ihtiyacına ışık tutan veya sektörde herhangi bir açığı kapatan, verimli ve sürdürülebilir fikri bulmak oldukça zor. Bir diğer taraftan, her ne kadar fikir bir çok açıdan kesinlikle uygulanması ve yatırım alması gereken bir fikir gibi görünse de sahibi tarafından kısa, öz ve etkileyici bir şekilde anlatılmadığı sürece bazen çöpe gidebiliyor ne yazık ki…

Startup İstanbul’da 26-30 Eylül arasında gerçekleşti. Girişimciler tarafından birbirinden değerli mentorlerin sunumlarına katılmak, onlara fikirlerini sunmak, anlattıkları fikirler  ve yaptıkları sunumlar üzerinden iyi ve kötü eleştiriler alıp, asıl final için kendilerini daha hazır hale getirmek oldukça önemli bir süreçti. Yılların kendilerine katmış olduğu deneyimlerini ve tavsiyelerini hem Mentorship Programında, hem de Startup İstanbul’un finalinde yaptıkları konuşmalarında paylaşan dünyaca ünlü başarılı girişimcilerin sözleri, katılımcıların kulaklarına küpe olmakla kalmadı ve Lütfi Kırdar Kongre merkezinde gerçekleşen bu büyük etkinlikte Twitter sayfalarını hiç boş bırakmadı.

Biz de söz uçar, yazı kalır dedik ve Twitter üzerinden tüm dünyadaki takipçilere ulaşan, hatta ulaştırılan altın değerindeki sözleri sizlerle paylaşmak istedik.

 

TwitterErhanErkut

TwitterErenBali

TwitterDaveMcClure

TwitterBasVandenBeld

TwitterAdamBerk

Tabi ki Startup İstanbul’un sosyal medya trafiği bu sözlerle sınırlı değildi. İlerleyen günlerde Twitter ve Instagram hesaplarında en çok neler dikkat çekmiş, hangi paylaşımlar takipçiler tarafından daha fazla ilgi görmüş sizlerle paylaşıyor olacağız.